NONSTOP ZÁMEČNICTVÍ PRO BRNO A OKOLÍ. TEL: 777 818 339. PŘÍJEZD DO 30 MIN!

Zámečnictví Brno

Vstupní branou do našich domovů jsou hlavní dveře, které jsou ale také mnohdy nejslabším bezpečnostním článkem naší domácnosti. Je statisticky dokázáno, že se vyplatí investovat do bezpečnostních dveří a v případě přízemních bytů či rodinných domů do zabezpečení oken a balkónu. Zvýšené zabezpečení vaší domácnosti se také jistě projeví v její pojistce.

Vyšší škoda po vloupání než investice do zabezpečení

Velmi často se setkáváme se situací, kdy majitel nemovitosti má vyšší škody na majetku, než v případě, kdy by investoval do nových bezpečnostních dveří. Průměrně dochází po vloupání k majetkové ztrátě v hodnotě několika desítek tisíc, průzkumy ukazují až na částku 52 tisíc korun. V takovém případě by si majitel nemovitosti mohl pořídit i dvoje bezpečnostní dveře, odpovídající čtvrté bezpečnostní třídě. Cena takových dveří se totiž pohybuje kolem 25 tisíc korun.

Okna a balkonové dveře doporučujeme opatřit bezpečnostní fólií na sklo. Taková investice se pohybuje kolem několika set korun za metr čtvereční.

Možnosti zabezpečení dveří

Bezpečnostní dveře dělíme na šest bezpečnostních tříd. Zkratka pro toto zabezpečení vychází z angličtiny resistence class – RC.

Nejlevnější variantou bezpečnostních dveří jsou ty, které jsou označeny jako RC1 a RC2. Do takových dveří nedoporučujeme investovat, protože míra jejich zabezpečení je nízká.

Kvalitnější zabezpečení a ochranu vás i vašeho majetku zajistí bezpečnostní dveře s označením od RC3 a výš. U domácností a firemních objektů jsou správnou investicí bezpečnostní dveře se zabezpečením RC3 a RC4. Vyšší řady jsou pak používány u institucí, jako jsou bankovní domy, vojenské objekty, elektrárny a podobně.

Jak poznat kvalitní dveře?

Hlavním kritériem pro rozpoznání kvalitních dveří je jejich konstrukce. Základem je tuhá kovová konstrukce s celoplošným krycím plechem, ocelová konstrukce a rozvorný systém. Ukotvení dveří by mělo být deseti bodové a nový majitel by neměl opomenout ani bezpečnostní zámek. Takový zámek odolá vyhmatání planžetou, odvrtání, vibrační planžetě a dalším zlodějským trikům.

Ty kvalitnější bezpečnostní dveře vás navíc ochrání proti hluku, nadměrnému teplu a jsou protipožární. Jestliže si pořizujete bezpečnostní dveře do exteriéru, zvolte takové, které budou odolávat povětrnostním vlivům a změnám teplot.

Zámečnictví Brno, váš partner při zabezpečení vašeho majetku

Jste rozhodnuti, že si pořídíte nové bezpečnostní dveře, ale chcete s výběrem poradit od odborníků? Obraťte se na nás, máme mnohaleté zkušenosti v oblasti zámečnictví a v našem sortimentu naleznete kvalitní bezpečnostní dveře a zámky, které ochrání vás i váš majetek. Nebudete se muset budit strachem, zda jste udělali maximum pro zabezpečení vaší domácnosti nebo firemního majetku. Po telefonické domluvě za vámi přijedeme 24 hodin 7 dní v týdnu. Po Brně u vás budeme do 30 minut, ostatní lokality dle dojezdové vzdálenosti. Rádi pro vás zajistíme klidné spaní.

 
Kontaktujte nás!
2000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek