NONSTOP ZÁMEČNICTVÍ PRO BRNO A OKOLÍ. TEL: 777 818 339. PŘÍJEZD DO 30 MIN!

Zámečnictví Brno

Klasické dveře otevře i málo zručný zloděj, dají se lehce rozbít například prokopnutím a jako hluková bariéra slouží opravdu minimálně.

Bezpečnostní dveře mohou mít různé vlastnosti, které znemožní zlodějům jejich překonání, jsou takřka nerozbitné a jako protihluková ochrana slouží výtečně.

Klasické dveře

Materiály, ze kterých se vyrábí klasické dveře jsou například PVC, hliník, dřevotříska nebo dřevo. Všechny tyto materiály mají určité vlastnosti, kvůli kterým si je zákazníci vybírají. Vzhled a účel hrají hlavní roli.

Klasické dveře se používají jak v interiéru tak v exteriéru jako vchodové dveře. Bohužel se nedá říct, že by nějak výrazně zvyšovaly bezpečnost objektu nebo majetku a lidí, kteří jsou za nimi, protože kdo se přes ně chce nezákonně dostat, má velkou šanci.

Bezpečnostní dveře

Naproti tomu bezpečnostní dveře mohou být vybaveny takovými materiály a doplňky, že překonat je je velmi obtížné, takřka nemožné.

Bezpečnostní prvky

Bezpečnostní dveře mají speciální bezpečnostní zámek, který spolehlivě ovládá celou konstrukci dveří.

K dalším prvkům zvyšující bezpečnost patří bezpečnostní kování, bezpečnostní vložka, bezpečnostní zárubeň, , kukátko (panoramatický průzorník) a bezpečnostní řetízek.

Konstrukce bezpečnostních dveří

Konstrukce dveří je vyrobena podle požadavků tak, aby dveře odolávaly dobře hluku, požáru, měly několik jisticích bodů nebo měly zabudován bezpečnostní zámek.

Bezpečnostní dveře jsou konstruovány s rozvorovým systémem s kovovými čepy, které zapadají do zárubně.

U bezpečnostních dveří rozlišujeme bezpečnostní třídy, nebo jestli jsou to dveře protipožární, popřípadě pancéřové.

Odolnost dveří

Odolnost dveří proti nebezpečí v podobě požáru, vloupání nebo hluku je docílena použitými materiály a způsobem konstrukce dveří.

V souboji klasické versus bezpečností dveře jednoznačně vyhrávají dveře bezpečnostní.

Jestliže si chcete nechat namontovat bezpečnostní dveře a nevíte si rady s výběrem, obraťte se na Zámečnictví Brno a nechte si poradit odborníky.

Kontaktujte nás!
2000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek