NONSTOP ZÁMEČNICTVÍ PRO BRNO A OKOLÍ. TEL: 777 818 339. PŘÍJEZD DO 30 MIN!

Zámečnictví Brno

Právě probíhají asi největší mrazy, jaké kdy naše země zažila. Padají teplotní rekordy, a tak se musíme připravit na nejhorší možné scénáře. K zamrznutí zámku ať u automobilu nebo kdekoliv jinde venku může dojít velice rychle. Především zámky s principem pružinových stavítek jsou velmi náchylné na extrémní změny počasí, díky tomu se vám nemusí podařit otevřít kůlna nebo bouda na nářadí a dřevo, atd..

Zamrzlé zámky

Pružinkovými zámky je vybaveno přibližně 80% českých domácností. Mechanismus pružinek musí být dokonale ovladatelný, aby mohlo dojít k odemčení nebo zamčení zámku. Jestliže se pružinky zanesou nečistotami nebo zamrznou, pak tyto úkony nejsou možné.

Jak předcházet zamrznutí zámku?

Jestliže budeme hovořit o zámcích, které používáme u kůlny, branky a podobně, pak je nutné je promazávat speciálním roztokem (lithného mýdlem). Toto plastické mazivo odolává i velmi silným mrazům.
Pozor jestli se chystáte ošetřit zámek olejem, pak ne řídkým, který by mohl do zámku nanést nečistoty.

Jestliže je váš zámek již zamrzlý, můžete jej zkusit nahřát a odemknout. Bohužel je už tento zámek náchylný k zamrzání, a proto je vhodné jej vyměnit za nový.

Své stávající staré zámky můžete také vyměnit za modernější variantu s cylindrickou vložkou. Tyto vložky odolávají i extrémnímu počasí, tedy jak prašnému létu, tak mrazivé zimě.

Jak zámky s pružinovými stavítky ošetřit a čemu se vyhnout?

  • Zamrzlý zámek zkuste rozehřát a vysušit. Nahřejte klíč a ten opakovaně vsuňte do zámku. Nezkoušejte odemykat hned napoprvé, nemuselo by to dobře dopadnout.
  • K rozmražení je vhodnější použít šetrně speciální rozmrazovač zámků na bázi alkoholu, který je mnohem šetrnější než mechanické rozmrazování
  • Použijte kvalitní mazadlo určené právě na venkovní zámky
  • Poškozený zámek vyměňte za nový s cylindrickou vložkou
  • Nebalte zámek do igelitu – igelit sice ochrání před nečistotami, ale snadno se zapaří

Zamrzl vám zámek a potřebujete pomoc?

Pokud jste se dostali do potíží a nejde vám otevřít zámek u auta, domu, kůlny nebo kdekoli jinde, obraťte se na nás. Rádi vám přijedeme pomoci a zámek pomůžeme rozmrazit nebo vyměníme za nový. Po Brně a jeho okolí přijedeme do několika minut, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu - Zámečnictví Brno. Zamrzlé zámky nejsou žádnou velkou překážkou. V případě delší dojezdové vzdálenosti počítejte s delším časovým horizontem příjezdu zámečníka.

 
Kontaktujte nás!
2000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek